Épüljenek-e felhőkarcolók Rákosrendezőre?
A válaszadók 92%-a szerint csak olyan épületek épüljenek, amelyek nem érintik az Andrássy út és a Hősök tere világörökségi látványát.
Ne épüljenek felhőkarcolók Rákosrendezőre!
A beruházó egy 300 méternél magasabb felhőkarcoló építését tervezi Rákosrendezőn, ami több, mint kétszerese a lágymányosi MOL-torony magasságának. Ez alapjaiban alakítaná át egész Budapest és különösen a Hősök tere világörökségi látványát. A jelenlegi szabályozás szerint maximum 90 méter magas épület épülhet Budapesten.
A Lakógyűlésen a válaszadók 92%-a szerint csak olyan épületek épüljenek Rákosrendezőre, amelyek nem érintik az Andrássy út és a Hősök tere világörökségi látványát.
A Lakógyűlés eredménye
Milyen lenne a felhőkarcolók nélküli Rákosrendező?
Milyen lenne Rákosrendező felhőkarcolókkal?
Tájékozódj a felhőkarcolókról szóló vitáról
Magasházak Budapesten
A beruházó által tervezett, 300 méternél is magasabb felhőkarcoló több, mint kétszerese lenne a 143 méter magas lágymányosi MOL-torony magasságának. Egy ekkora toronyház alapjaiban alakítaná át egész Budapest látképét, feltűnő lenne a város számos pontjáról. Mivel Rákosrendező területe épp a Városliget mögött fekszik, ezért különösen átalakítaná egy felhőkarcoló az Andrássy út és a Hősök tere világörökségi látványát is.
A jelenlegi szabályozás szerint Budapesten legfeljebb 90 méter magas épületek épülhetnek. Történelmileg csupán két ennél magasabb épület volt Budapesten; a Parlament és a Szent István Bazilika, mind a kettő épület 96 méter magas. A Főváros fontosnak tartja a történelmi városkép védelmét, így azt is, hogy ne épülhessenek Rákosrendezőre a világörökségi látképet megváltoztató felhőkarcolók.
Mi a Lakógyűlés?
A beleszólás jogát, lehetőségét és eszközét adjuk a budapestieknek. Életre hívtuk a második Budapesti Lakógyűlést, amivel a budapestieknek lehetőségük van kiállni a városért és érdemben formálni Budapest jövőjét.
A Budapesti Lakógyűlés célja, hogy megvédjük Budapest egyik legértékesebb fejlesztési területét, a Rákosrendezőt, és hogy megóvjuk azokat az egészségügyi szakrendelőket, amelyek a budapestiek egészségét szolgálják.
A szavazáson részt vehet minden budapesti lakcímmel vagy tartózkodási címmel rendelkező, 14 év feletti polgár. Szavazni április 2. és 28. között lehet.
Döntsünk együtt és védjük meg Budapestet!